Sofas
Specifications / Choose an option
| GENERAL | |
|---|---|
| Series Name | Conlee-Pike |
| Motion Type | Stationary |
| Style | Contemporary |
| Color Group | White |
| Manufacturer Color | Linen |
| Manufacturer Material |
• 100% polyester and 100% polyester • 100% polyester |
| DIMENSIONS | |
| Width | 94 inch(es) / 238.76 cm |
| Height | 38 inch(es) / 96.52 cm |
| Depth | 44 inch(es) / 111.76 cm |
| Weight | 184.99 lb(s) / 83.91 kg |
| SHIPPING DIMENSIONS | |
| Width | 94 inch(es) / 238.76 cm |
| Height | 36 inch(es) / 91.44 cm |
| Depth | 44 inch(es) / 111.76 cm |
| Weight | 192 lb(s) / 87.09 kg |
| Volume | 75 cu. ft. / 2.12 cu. m. |
| UPC | |
| UPC# | 24052965643 |
-
Add functionality to your home without compromising on style. This budget-friendly queen sofa sleeper has a + More
-
$3,299.95
Save $1,380.00
$1,919.95
Stupendous 25903S7 2 pc Sectional with Chaise
(Sectionals - Stationary)Don’t want to sacrifice standout style for majorly cozy seating? This sectional with chaise pairs bold + More
-
$1,809.95
Save $750.00
$1,059.95
Rhines Falls PC4280496 Double Reclining Power Loveseat with Console
(Loveseats - Power Recline)We don’t know about you, but one look at this power reclining loveseat makes us want to settle in and never + More
-
Flaunting a trendsetting silhouette, this oversized chair and ottoman package puts the contemporary in your + More
-
Like a warm hug, this recliner envelops you in comfort with its barrel shape and soft cord upholstery. It + More
-
Plush and posh. Showcase your eye for on-trend texture with the statement-making cord upholstery of this + More
-
High style meets relaxation in this accent chair. Cozy faux shearling fabric keeps the look contemporary + More
